piątek, 27 lutego 2015

Idea of ​​the cube!


Czy słyszeliście o uniwersalnym meblu projektu Petera J. Lassena? GRID – modułowy system meblowy powstał w roku 20014 i umożliwia on swobodną aranżację wnętrza według indywidualnych potrzeb jego mieszkańców. Od kilku miesięcy produkt jest dostępny na rynku polskim dzięki firmie Inspiratique z Poznania.


GRID to rozwiązanie, które ogranicza, definiuje i tworzy rytm w pustej przestrzeni. Koncepcja systemu opiera się na lekkiej, wytrzymałej i otwartej konstrukcji sześcianu o wymiarach 40x40x40 cm, stworzonej z  formowanego wtryskowo nylonu, który dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym. W ramach kostki umieszczono otwory montażowe, dzięki którym można połączyć ze sobą każdą liczbę modułów w dowolnym trójwymiarowym układzie. Podstawowy moduł dostępny jest w jednym z dwóch kolorów – białym lub czarnym. Uzupełniają go liczne elementy dodatkowe, m.in. półki, blaty, boki, drzwiczki i szuflady. 










Począwszy od konstrukcji prostych, jak gazetnik, stolik czy siedzisko, po bardziej złożone, tj. regały, szafy, garderoby oraz biblioteczki – z GRID we wnętrzu nie ma rzeczy niemożliwych!  

Źródło: gridsystem.pl

środa, 25 lutego 2015

Trends in 2015!

Najnowsze trendy w designie pokazują, że aktualnie dla projektantów ważna staje się wygoda użytkowników oraz troska o środowisko naturalne. 

W blasku fleszy staje więc teraz komfort wypoczynku, lekkie formy, duża ilość światła, materiały naturalne oraz kolory i wzory. 

Na dutchhouse.pl znajdziecie produkty, które pełnią właśnie te funkcje.

Dom staje się azylem, w którym przebywamy z ogromną przyjemnością. Musi więc panować w nim miły, sprzyjający wypoczynkowi klimat. Projektanci proponują więc fotele i przepastne sofy o konstrukcji modułowej, często połączone są z szezlongami a dla jeszcze większej wygody wręcz zarzucane poduszkami! Przy nich stoliki, ale jeden już nie wystarczy... 

Aby tak duże meble nie wyglądały zbyt potężnie, nadaje się im zaoblone formy i stawia je na cienkich, zwężających się ku dołowi nóżkach. Ażurowe konstrukcje i plecionki również wracają do łask.



Lamp podłogowych, stołowych i ściennych musi być coraz więcej! To właśnie one zapewniają nam miły nastrój i kreują klimat we wnętrzu. Funkcję dekoracyjną przejmuje światło, które tylko oprawiane jest w najróżniejsze kształty. Oprawy te wykonywane są często z łatwych do formowania tworzyw sztucznych i metalu. 



Drewno - jak najmniej przetworzone, z sękami, z recyklingu, niezbyt starannie wykończone. Wciąż dużo skór, futer i wełny. Polerowaną stal z kolei zastępuje miedź. 


Beże, brązy, biel, szarość, czerń w towarzystwie pasteli, różnych odcieni błękitu i zieleni. Ornamenty etniczne i geometryczne wychodzą również na prowadzenie. 


Źródło: dutchhouse.pl

poniedziałek, 2 lutego 2015

60 years of Panton One!

W tym roku swoje urodziny obchodzi krzesło PANTON ONE, które w 1955 roku zaprojektował projektant - wizjoner Verner Panton. Do dziś pozostaje ono jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych ikon duńskiego wzornictwa.


Verner Panton (1926 - 1998)  był mistrzem futurystycznego stylu i estetyki pop, które z powodzeniem wprowadził do przemysłu meblowego i architektury wnętrz. Jego eksperymentalne podejście do form i kolorów po latach 60 pozostaje nadal odkrywcze i świeże. Pierwotnie krzesło Panton One zaprojektowano dla restauracji w Ogrodach Tivoli w Kopenhadze, stąd też wzięła się jego pierwsza nazwa: Tivoli One.


Obecnie krzesło produkowane jest przez markę Montana i jest dostępne w jej ofercie w 15 odcieniach.
Projekt stał się tak kultowy ze względu na lekkość i trwałość. Krzesło może być stosowane na tarasie lub w ogrodzie a kolorowe siedzisko jest tkane ręcznie (do jego stworzenia potrzeba około 60 - 100 metrów poliuretanowego sznurka).

Montana produkuje również:
Panton One lounge (dostosowane do sfery wypoczynkowej),
Panton One bar (krzesło barowe),
Panton One kitchen (wersja do kuchni)
i Panton One kids (wersja dla dzieci).

W Polsce przedstawicielem maki Montana jest dystrybutor skandynawskich marek meblowych i oświetleniowych - Inspiratique.



 Montana/Inspiratique

Montana/Inspiratique

                                                                                          Montana/Inspiratique                                                                                                   


Źródło: entertheroom.pl, architonic.com, holmrisonline.dk